HRY s Maľovankami

A teraz pokračujeme …

Moje maľovanky si začínajú žiť vlastným životom. Už to, ako vznikali, bolo od nápadu, kreslenia a hľadania vhodných pohľadov a historických súvislostí. Tlač bola samozrejme na Slovensku, u slovenského kníhtlačiara. A potom taká voňavá a novučká putovala k deťom a dospelým.

Príbeh tohto malého ,,šperku,, ale zďaleka nekončí iba jeho vymaľovaním 🙂 Príbeh pokračuje … Tu vám ukážem, a to určite nie je všetko, veď fantázii a šikovným rukám sa medze nekladú.

Puzzle

Vystrihneme trojuholníky, štvorce, kosoštvorce … A snažíme sa poskladať obrázok.

Pexeso

Potrebujeme aspoň 2 maľovanky, vystrihneme rovnako obrázky s názvami. Otočíme ich na rub a postupne nachádzame dvojice.

Vedomostná súťaž

Použijeme obrázky s textami, rozstrihneme ich, aby sme mali osobitne text a ilustráciu … Ako pomôcku použijeme farebnú spodnú obálku, kde sa nachádza spolu aj text aj obrázok. A teraz nachádzame správne odpovede.

MAPA

Toto je Mapa Bratislavy, nakreslené obrázky vystrihneme a vytvoríme farebnú obrázkovú mapu kde nakreslíme, cesty, stromy, domy, ľudí … Je dobré vytvoriť mapu za pomoci skutočnej mapy, aby sme sa orientovali v priestore a v svetových stranách.

Tieto hry rozvíjajú motorické zručnosti, priestorové videnie, vizualizáciu, cvičia si pamäť, učia sa histórii. Myslím, že to pamáha aj nám dospelým 🙂

Budem sa tešiť na Vaše ďalšie nápady – posielajte tu lucia@luccho.com, alebo FB Lucia Chocholackova

Na predaj
Autorské práva

Tvorba je chránená autorskými právami a vlastníctvom Luccho s.r.o, Mgr. Lucia Chocholáčková,  podľa paragrafu 18, zákona 185 o autorských právach. Vizuál diela je duševným vlastníctvom autora.